با توجه به عرضه عمومی بازی جدید ژانر اکشن – ماجراجویی به نام «کنا: پل ارواح» در سال 2021، طرفداران این دسته از بازی های ویدئویی با گزینه خرید KENA: BRIDGE OF SPIRITS روبرو هستند.

سرپرستی و مدیریت طراحی این بازی برعهده برداران مایک و جاش گریر بوده است که بنیانگذاران شرکت بازی سازی امبر هم محسوب می شوند.

شایان ذکر است که عرضه عمومی «کنا: پل ارواح» هم توسط همین شرکت انجام شده است.

این بازی که در ابتدا در فستیوال فیلم تریبکا به عموم معرفی شد،‌ بعد از چند بار تاخیر در پخش جهانی که دلیل عمده این تاخیر همه گیری کرونا بود، سرانجام در 21 سپتامبر 2021 برای کنسول های بازی PS4 و PS5 و همچنین ویندوز ارائه شد.

در ادامه و برای آگاهی طرفداران این ژانر از بازی های ویدئویی، جنبه های مختلف این بازی را به صورت مفصل تر بررسی می کنیم.

داستان بازی

یکی از اطلاعات و فاکتورهای مهم برای افرادی که قصد خرید اکانت قانونی بازی KENA: BRIDGE OF SPIRITS را دارند، آشنایی با خط سیر داستانی این بازی است.

در دنیای بازی «کنا: پل ارواح»، ارواح‌ افراد پس از مرگ و در صورتیکه حس کنند کار به سرانجام نرسیده ای در این دنیا دارند و یا مرگ سختی داشته باشند، ممکن است بین دنیای فیزیکی و دنیای ارواح باقی بمانند.

در این دنیا، وظیفه راهنمایان ارواح این است که مشکلات این ارواح به دام افتاده بین دو جهان را درک کرده و با حل مشکلات ارواح، به آنها کمک کند تا سفر خود به دنیای ارواح را کامل کنند.

کنا شخصیتی است که با هدف پیدا کردن راه دستیابی به کوهستان مقدس،‌ در جنگل و در میان روستاهای خالی و متروک در حال گشت و گذار است.

در یکی از این روستاها،‌ بزرگ روستا به او می گوید که برای پیدا کردن راه رسیدن به کوهستان مقدس باید به عنوان یکی از راهنمایان ارواح عمل کرده و ارواح به دام افتاده بین دو جهان را نجات دهد.

بازیکنانی که این بازی ویدئوی را انتخاب می کنند با بازی در شخصیت کنا، سعی می کنند تا با پیشرفتن در بازی و کمک به ارواح مختلف، به خصوص روح نقاب دار، راه رسیدن به کوهستان مقدس را پیدا کنند.

گرافیک بازی

شاید یکی از مهمترین نقاط قوت بازی برای افرادی که قصد خرید اکانت قانونی بازی KENA: BRIDGE OF SPIRITS را دارند، گرافیک این بازی است.

گرافیک خارق العاده این بازی چنان خیره کننده است که باعث تحسین بیشتر منتقدان شده و به اعتقاد بسیاری، دلیل اصلی موفقیت این بازی در بازار بازی های ویدئویی خواهد بود.

محیط بازی که فضایی ‌بسیار روشن و سرزنده دارد، بازیکنان را به یاد انیمیشن های موفق و نوستالژیک دیزنی می اندازد.

ویدئوی های داستانی که در حین بازی برای بازیکنان نمایش داده می شود هم از آنچنان کیفیت بالایی برخوردار هستند که مشابه آن را در کمتر بازی ویدئویی می توان مشاهده کرد.

 

صدا و موسیقی

یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار بر قصد افراد خرید اکانت قانونی بازی KENA: BRIDGE OF SPIRITS،‌ صدا و موسیقی این بازی است.

موسیقی مورد استفاده در این بازی، موسیقی اوریجینالی است که توسط جیسون گالاتای تنظیم و ساخته شده است.

تمام صداهای زمینه مورد استفاده در بازی هم به خوبی با روند کلی داستان هماهنگ شده اند و هر صحنه، پس زمینه موسیقیایی خاص خود را دارد.

به صورت کلی اگر سیستم صوتی کنسول بازی مشکلی نداشته باشد، افرادی که در حال بازی کردن «کنا: پل ارواح» هستند، ‌تجربه لذت بخشی از نظر موسیقی خواهند داشت.

اکنون که با بعضی از ویژگی های اصلی این بازی آشنا شدیم، اجازه دهید تا در ادامه یک دسته بندی کلی از نقاط قوت و ضعف این بازی هم ارائه دهیم.

نقاط قوت

همانطور که پیش از این هم اشاره شده ‌اولین و مهمترین نقطه قدرت این بازی، گرافیک بسیار بالا و در حد استانداردهای پیکسار این بازی است که نوعی شخصیت خاص به بازی می بخشد.

اما این بازی علاوه بر گرافیک، نقاط قوت دیگری هم دارد که از جمله آنها می توان به صحنه های نبرد ساده اما چالش برانگیز بازی در زمان مبارزه، به خصوی مبارزه با رقبای قدرتمندتر، اشاره کرد.

خط سیر داستان هم که از جایی از داستان به بعد، به صورت ساده ولی منسجم پیش می رود هم یکی دیگر از نقاط قوت آن است که می تواند توجه بسیاری از طرفداران بازی های اکشن – ماجراجویی را به خود جلب کند.

نقاط ضعف

با وجود تمام مواردی که در بالا گفته شد، این بازی ضعف هایی هم دارد که افرادی با قصد خرید اکانت قانونی بازی KENA: BRIDGE OF SPIRITS باید آنها را مد نظر قرار دهند.

اولین نقطه ضعف بازی،‌ الگوهای حمله ای گیج کننده است که خیلی راحت می تواند باعث سردرگمی و کلافگی بازیکنان شود.

یکی دیگر از مشکلات بسیار مهم این بازی، عدم امکان بازی به صورت مولتی پلیر است که بازیکنان را مجبور می کند تا صرفا به صورت تک نفره آن را بازی کنند.

موضوع دیگری که به عنوان یکی از ضعف های این بازی می توان به آن اشاره کرد، تفاوت های نسخه PS4 با PS5 است. به بیان دیگر بعضی از ویژگی های موجود در نسخه PS4، در نسخه PS5 حذف شده اند.

بازخوردها

بازخوردهای به دست آمده از این بازی نشان می دهد که بازی «کنا: پل ارواح» به صورت کلی توانسته رضایت خاطر بازیکنان و منتقدان را کسب کند.

امتیازات این بازی در سایت متاسکور که به میزان 83 از سوی منتقدان و 7.8 از سوی بازیکنان است،‌ گواه این بازخورد مثبت و موفقیت نسبی بازی است.

اکنون که با ویژگی ها و خصوصیات کلی بازی کنا: پل ارواح آشنا شدیم،‌به موضوع دیگر یعنی تهیه این بازی می پردازیم.

با توجه به قیمت جهانی در حدود 40 دلاری این بازی که آن را در رده بازی هایی با قیمت متوسط رو به بالا قرار می دهد، خرید اکانت قانونی بازی KENA: BRIDGE OF SPIRITS از اهمیت زیادی برخوردار می شود.

پیشنهاد ما به طرفداران ایرانی این بازی، مراجعه به فروشگاه اکانت قانونی گیم پردایس و تهیه این بازی از طریق این فروشگاه است.

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید